5 טיפים לעיצוב המטבח

0
10217
קרדיט קנבה פרו

מטבחים הם אחד החללים הגדולים והמשמעותיים בבית שלכם. הם יכולים להיות מעוצבים כדי ליצור אווירה מרגיעה ומזמינה, או שהם יכולים להיות מעוצבים מתוך מחשבה על יעילות ופרקטיות. כך או כך, כדאי לבדוק מראש את הדגשים שריכזנו כאן עבורכם.

עיצוב מטבחים הוא חלק חשוב מאוד בעיצוב הפנים הכללי של הבית. זה יכול "ליצור או לשבור" את כל המראה של הבית שלכם. אם אתם מחפשים כמה טיפים לעיצוב מטבחים, אז המאמר הזה הוא בשבילכם. נתחיל עם אחד הדגשים החשובים, שאנשים בדרך כלל לא חושבים עליו – מוקד המטבח שלכם.

  • צרו מוקד מסוים במטבח 

רגע לפני התקנת גופי תאורה למטבח או צביעת קירות, תחשבו על מוקד כלשהוא. המוקד הוא בדרך כלל אלמנט שמושך תשומת לב כשאתם נכנסים לחדר, כמו אח או חלון. מכיוון שאח הוא לא אפשרי בדרך כלל במטבחים, אנחנו נמליץ לכם על בניית אי מטבח. אי מטבח יכול להיות בנוי מעץ, מתכת ועוד חומרי גלם שונים.

  • התקנת גופי תאורה למטבח 

התקנת גופי תאורה למטבח היא משימה נפוצה לרוב בעלי הבית. התהליך כולל בדרך כלל תכנון, מדידה והתקנה של גופי תאורה. לתאורה יש השפעה משמעותית על איך אנחנו מרגישים ואיך אנחנו עובדים במטבח, לכן חשוב לוודא שיש לכם תאורה מספקת ונכונה בבית. אם אינכם רוצים להקדיש זמן להתקנת נורות חדשות, תשקלו להשתמש בנורות LED במקום בנורות מסורתיות.

  • צרו סימטריה עיצובית במטבח שלכם 

סימטריה היא הרעיון שדברים צריכים להתאים זה לזה, או לפחות להתכתב-עיצובית עם מרכז החלל של המטבח שלכם. זה יוצר סדר ואיזון בחלל ויעזור למטבח להרגיש מאורגן יותר. הסימטריה מורגשת דרך צבע הקירות, המיקומים של מכשירי החשמל, הגודל של הציוד, הסדר שלו במטבח וכו'. הסימטריה נגזרת גם כתוצאה מבחירת הצבעים הנכונים, וזה הטיפ הבא שנדבר עליו.

  • בחרו את הצבעים הנכונים למטבח שלכם 

כדאי לשקול להשתמש בגווני צבעים בהירים עבור כלל המטבח שלכם. המטבח הוא חלל בבית שאמור להרגיש נקי וסטרילי, מה שהצבע הלבן עוזר להשיג. אם תרצו, תוכלו לגוון עם צבעים אחרים בארונות המטבח שלכם, אבל את הקירות יהיה עדיף לצבוע בלבן בד"כ.

  • בחרו את מכשירי החשמל הנכונים לכם במטבח 

אין בעיה שיהיו לכם מס' גופי תאורה למטבח, אבל עם מכשירי החשמל זה אחרת. אם אין לכם צורך בעומס של מכשירי חשמל, את תעמיסו במטבח שלכם יתר על המידה. זה יגרום לנראות מבולגנת, משהו שיהיה עדיף להימנע ממנו. אם יש לכם תאי אחסון, הקפידו להשתמש בהם כדי "לנקות" את המטבח מסוגי ציוד שאינכם משתמשים בהם ביום-יום. ככל שתדייקו את הציוד שאתם משתמשים בו, ככה תקבלו מטבח שנראה יותר מסודר, אסתטי ומעוצב נכון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here