מתכננים מטבח חדש? קבלו 9 טיפים לשדרוג המראה

0
14546
קרדיט: עיצוב אדריכל נועם לוי

הרגע בו אתם מתחילים לתכנן את המטבח החדש שלכם הוא ללא ספק מרגש. אתם עומדים להשקיע מחשבה רבה כדי ליהנות מהחלל הכי שימושי בבית לאורך עשרות שנים. במיוחד עבורכם, ריכזנו את הטיפים שישדרגו את עיצוב המטבח כבר בשלב התכנון.

הסתירו כל מה שאפשר

תכנון או עיצוב מטבח צריכים להביא בחשבון את כל הפריטים שנמצאים בחלל. אל המטבח יכנסו כלי הבישול, סכו"ם, שלל מכשירי חשמל (גדולים וקטנים), ספרי בישול, תבלינים ואפילו פח אשפה. כדאי לחשוב כבר בשלב הראשוני היכן הם יהיו ולנסות שלכל דבר שלא צריך לבלוט יהיה מקום נסתר. יכול להיות שאתם רוצים להבליט את ספרי הבישול, אך ליצור מקום נוח לפח או פחי האשפה.

שלבו בין תאורה חמה וקרה

התאורה תשפיע על הנראות הכללית של המטבח ועל העבודה בו. מומלץ לשלב מספר גופי תאורה ולא להסתפק במנורת מטבח אחת בלבד. מומלץ שהתאורה תהיה מכוונת לאזורים שונים ותשלב בין אור חם ואור קר. תאורת LED גם היא הופכת לנפוצה יותר. היא חסכונית בחשמל ויכולה להיות מותקנת גם בתוך הארונות והמגירות ולשדרג את המראה הכללי של המטבח. כמו כן, אם הדבר אפשרי ואתם נמצאים בשלב תכנון הבית, כדאי לחשוב על חלונות שיכניסו הרבה אור וזאת בלי לתפוס מקום שמיועד בעתיד לאחסון.

הוסיפו מדפים קטנים

מדפים קטנים יכולים להשתלב באופן נפלא במטבח. הם לא מרגישים עמוסים ואפשר לשים עליהם דברים קטנים, מתבלינים ועד אוספים קטנים שאתם רוצים שיכנסו למטבח שלכם. המדפים הקטנים צרים יותר והם מאפשרים ליהנות מתחושה של חלל פתוח יותר ובו זמנית להיות שימושיים.

שילוב חכם של ארונות פתוחים

כמו המדפים הקטנים, גם ארונות פתוחים נותנים תחושה של מרחב גדול יותר. מדובר ביחידות גדולות יותר מהמדפים הצרים ולכן הן יעילות ושימושיות יותר. עם זאת, העובדה שהארון מגיע ללא דלת סגירה או שהדלת מזכוכית, נותנת תחושה של מרחב פתוח. חשוב לשים לב כי ארונות פתוחים יכולים לתת פתרון מצוין, אך הם פחות מתאימים לאנשים מבולגנים וזאת כיוון שיראו את כל מה שנמצא בתוכם.

חלוקה פנימית חכמה

עליכם להסתכל על החלוקה הכללית של הארונות אך גם על מה שיהיה בתוכם. אתם רוצים שיהיה לכם מקום מסודר לסירים, מחבתות ושהסכום לא יהיה זרוק בתוך המגירה. היום ישנם פתרונות מתקדמים ופרזולים שמאפשרים לנצל את החללים הפנימיים ביעילות. בתכנון ועיצוב המטבח יש לחשוב על כל מה שנראה לעין אך גם על מה שנסתר.

שלבו בין חומרים

במטבח אפשר לשלב בין חומרים וצבעים כדי ליצור עניין וייחודיות. לא כל הארונות חייבים להיות אחידים ולעתים שבירת המראה על ידי ארון אחד שונה יכולה להוסיף לעיצוב המטבח. לצד זאת אתם לא רוצים לקחת סיכונים ולכן, תוכלו להשתמש בתוכנת "מודולית" ללא כל עלות ולהתחיל לעצב את המטבח שלכם בצבעים, טקסטורות וחומרים שונים, עד שתאהבו את התוצאה.

תכננו את המזווה

המזווה יכול להיות בתוך המטבח, בנישה או חלל אחר משלו. כך או אחרת, חשוב שתביאו בחשבון את המזווה וכל האוכל שתרצו שיהיה זמין בבית. בחרו בארונות שיהיו נוחים לאחסון המזון היבש ורצוי כאלה שיהיו נשלפים ושינצלו מקסימום מהמקום במטבח.

הוסיפו שקעים

כדאי להוסיף שקעים במטבח ובכלל זה גם שקעי USB. השקעים נדרשים לכלל מכשירי החשמל ובנוסף רבים אוהבים לטעון את הטלפון כשהם במטבח. השקעים צריכים להיות "מפוזרים" בכל אזור העבודה ויש לשקול ליצור שקעים כפולים כדי להימנע ככל האפשר משימוש במפצלים.

הביאו בחשבון את נושא הארגונומיה

עיצוב מטבחים חייב להביא בחשבון את הפעילות המתקיימת בו. אתם רוצים שיהיו לכם מספיק משטחי עבודה, שהכלים השונים יהיו זמינים ושיהיה לכם נעים להסתובב בחלל. אין זה משנה אם אתם מעצבים מטבח קטן או גדול, חשוב שיהיה לכם נוח. חשבו על האופן בו אתם מתנהלים במטבח, אילו כלים אתם חושבים שישמשו אתכם ועצבו את המטבח שאתם תיהנו ממנו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here